pneumatofora

Katolicka

Odnowa w Duchu Świętym

diecezji opolskiej

Otmuchowski Dom Miłosierdzia to miejsce gdzie każdego dnia Boże Miłosierdzie objawia się w stosunku do tych najuboższych na duchu i na ciele.
Służba ubogim wymaga nielada poświęcenia swojego czasu ale również wiele miłości i ciepła.
Na codzień posługę w Domu Miłosierdzia w Otmuchowie pełni 24 wolontariuszy, którzy poświęceają swój czas i serce do tego by usłużyć tym, którzy przez różne koleje życia znaleźli się na marginesie społeczeństwa. Często odrzuceni, zapomniani, nie mający konkretnego celu w swoim życiu.
Na różne zadania wolontariuszy składają się:
- praca w kuchni w przygotowaniu posiłków dla ubogich
- praca na tzw. "obieraku"
- utrzymanie czystości w domu
- wydawanie posiłków ubogim
- Modlitwa

Modlitwa jest szczególnie ważną w tej niełatwej ale jakże pięknej posłudze.
Za modlitwę w Domu odpowiadają 3 osoby. Jedna prowadzi modlitwę Anioł Pański o godz.12:00 wraz z ubogimi przed Domem. Druga odpowiada za modlitwę różańcową, która jest odmawiana o 12:30 w Kaplicy Domu Miłosierdzia, a trzecia za prowadzenie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 również w Kaplicy Domu.

10 osób jest odpowiedzialna za odbieranie towaru (żywności) z Biedronki zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, daje to możliwość przygotowywania posiłków dla ubogich.

W najbliższy piątek 1 września 2023 wolontariusze Otmuchowskiego Domu Miłosierdzia przeżywać będą swój dzień skupienia. Polecajmy ich naszej modlitwie.

Nastepny wpis: 5 Kluczy do wolności

zachód słońca