pneumatofora

Katolicka

Odnowa w Duchu Świętym

diecezji opolskiej

Pewnego wieczoru kilkoro ludzi, wśród nich siostra zakonna, pragnąc trwać w uwielbieniu Jezusa przyjętego w Eucharystii, spotkało się z ks. Waldemarem Chudalą -ówczesnym wikarym przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- na modlitwie i wywyższaniu Pana za Jego wielkie dzieła. Była to końcówka maja 1993 roku w okolicach Święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zatem nowo powstała grupa modlitewna przyjęła nazwę „Magnificat”- tytuł hymnu, który Maryja wyśpiewała u św. Elżbiety.

Od tego czasu, czyli od 30 lat, co tydzień we wtorkowy wieczór, trwamy w wychwalaniu Pana, rozważamy Słowo Boże, przypadające na najbliższą niedzielę, dzielimy się doświadczeniem Boga, modlimy się wstawienniczo. W pierwszy wtorek miesiąca gromadzimy się całą wspólnotą na Eucharystię w Samborowicach - parafii naszego aktualnego opiekuna – ks. Andrzeja Przybyły.

Na przestrzeni lat podejmowaliśmy i podejmujemy wielu posług ewangelizacyjnych: prowadziliśmy nabożeństwa w parafiach, organizowaliśmy Seminaria Odnowy Wiary, Seminaria Ku Dojrzałości Chrześcijańskiej, Kursy Alfa w parafiach i raciborskim zakładzie karnym. Wywieszamy duży plakat przy kościele farnym – ewangelizacja wizualna w centrum miasta. W ciągu ostatnich 7 lat angażujemy się również w służbę młodym rodzinom z dziećmi w ramach Dekanalnego Duszpasterstwa Rodzin: między innymi współpracujemy przy animacji comiesięcznych spotkań rodzinnych, współorganizujemy coroczny Remont Małżeński- rekolekcyjny weekend dla małżeństw oraz rekreacyjny wyjazd z rodzinami do domu formacyjnego w Brennej.

Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.30 w centrum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich ,,Przystań'' w Raciborzu przy ul. Karola Miarki 7.

Naszym obecnym opiekunem jest ks. Andrzej Przybyła, probosz parafii pw. Świętej Rodziny w Samborowicach, liderką: Maria Strzeduła

zachód słońca